Ev değeri hesaplama

Evinizi yakın zamanda satmak ya da kiralamak mı istiyorsunuz? Evimin değeri ne kadar sorusuna yanıt bulmak için ücretsiz konut ekspertiz formunu doldurun.

Evimin değeri ne kadar?

Konut değeri hesaplama hakkında desteğe mi ihtiyacınız var? Ücretsiz bilgi alın!

Bilgileri nereden temin ediyoruz?

Başta TÜİK, Endeksa ve REIDIN üzerinden satılık/kiralık mülkleri listeliyoruz. Yaptığımız analizler sonucunda mülkünüz için en doğru pazarlama fiyatını tespit ediyoruz. Yürüttüğümüz çalışmalarda değer tespiti doğruluk oranımız %80 düzeyindedir. Buna göre en düşük sapma payı ile değerleme yapabiliyoruz.

Evinizin değerini nasıl hesaplıyoruz?

Evinizin değerini tespit etmek için gayrimenkulünüze emsal olabilecek diğer mülkleri inceliyoruz. Son 30/60 ve 90 gündür satılmış/satılamamış mülkleri inceleyerek mülkünüz için doğru pazarlama fiyatını tespit ediyor ve sizinle paylaşıyoruz.

3 Adımda Gayrimenkul Ekspertiz

İnşaat yapım yılı. Gayrimenkulünüzün bulunduğu bina/apartman kaç yaşında?

Deprem öncesi. Deprem sonrası. Birçok alıcı yatırımlarını bu sorunun yanıtına göre planlıyor. Gayrimenkulünüzün değerini belirlerken, inşaat yapım yılı büyük önem taşıyor.

Gayrimenkul kullanım durumu. Yakın zamanda ev arayan bir kiracınız mı var?

Yoksa hali hazırda yaşamakta olduğunuz evi mi satıyorsunuz? Kiracılı/Kiracısız mülkler, alıcılar tarafında önemli bir yere sahip. Alıcıların büyük bölümü, satın almak istedikleri mülkü boş olarak teslim almak istiyor.

Emsaller satışı yavaşlatır/hızlandırır. Burada satılık veya kiralık olan yalnızca sizin eviniz mi?

Bazı bölgelerde ev bulmak zor. Yalnızca sizin eviniz satılık ise ya da birkaç adet satılık ev varsa, gayrimenkulünüz rakip-rekabet analizinde öne çıkacaktır. Gayrimenkul ekspertizi yaparken bölgenizde satılık mülklerin sayısı önemli bir yere sahiptir.

Ev değeri hesaplama

Türkiye'de bulunan gayrimenkullerin alıcı bulma süresi ortalama 66 gündür.

Bu süre sahip olduğunuz gayrimenkulün tipine/türüne göre farklılık gösterebilir. Gayrimenkulün süresinde satılması doğru pazarlama stratejilerini gerektirir. Doğru pazarlama fiyatı hatalı belirlenmiş ise gayrimenkulün satışı zaman alır.

Evinizin gerçek değerini hesaplarken hangi acentelerin görüşüne ihtiyaç duyuyoruz?

Önce uzmanlık bölgesi. Gayrimenkulünüzün pazarlama fiyatını belirlerken bölgenizde hizmet veren aktif acenteleri tercih ediyoruz. Acentelerin kapanmış işlemleri, ekspertiz taleplerini yanıtlamalarında ilk kriterlerimiz arasında bulunuyor.

Evinize fiyat/değer biçen acentelere göre pazarlama fiyatı sunan acentelere öncelik tanıyoruz. Enyakinemlakci.com dizininde bulunan acente veya profesyoneller aldıkları taleplerde evinize değer biçmez ancak doğru pazarlama fiyatı sunar.

Enyakinemlakci.com
TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) Acentelerin gerçekleştireceği ekspertiz, rapor içermekte olup değerler daima referansa dayalıdır. TÜİK, bu referansların en başında yer alır.
Rakip-Rekabet Analizi Acentelerin gerçekleştireceği ekspertiz, emsal mülkleri içerir. Gayrimenkulünüzün satışını hızlandıracak ya da yavaşlatacak tüm satılık/kiralık mülkler analize dahil edilir. Kapsamlı oluşturulan raporda gayrimenkulünüzün satışı sanşa bırakılmaz.